PREZYDENT-ELEKT URISA W POLSCE

UdostępnijEmail this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this page

W dniach 23-24 września na zaproszenie firmy 24GIS gościł w Kielcach Greg Babinski – prezydent-elekt amerykańskiej organizacji Urban and Regional Information Systems Association (URISA – Stowarzyszenie Miejskich i Regionalnych Systemów Informacyjnych) oraz menadżer systemu GIS w hrabstwie King (w stanie Washington, z siedzibą w Seattle).

URISA jest wiodącą amerykańską organizacją, która od 1963 roku promuje efektywne korzystanie z systemów informacji przestrzennej oraz innych technologii informatycznych dla poprawy zarządzania środowiskiem miejskim i regionalnym. Stowarzyszenie to jest organizatorem konferencji, warsztatów, prowadzi centrum certyfikacji GIS oraz wydaje publikacje z zakresu wdrażania i zastosowań GIS (m.in. URISA Journal, The GIS Proffesional oraz wiele innych). 24GIS jest jedyną polską firmą, która jest członkiem biznesowym tego stowarzyszenia dzięki czemu przy realizacji projektów korzysta z najlepszych metodyk i dobrych praktyk. URISA jest patronem honorowym Targów Wiedzy i Rozwiąząń Geoinformacyjnych GIS Meeting 2011, które odbędą się w dniach 13 i 14 października w Kielcach (www.gis.targikielce.pl).

Greg Babinski spotkał się z zespołem firmy 24GIS, z którym wymieniał doświadczenia na temat wdrażania i zastosowań GIS w polskiej i amerykańskiej administracji oraz rozwoju GIS w Polsce i Europie. Podczas kolejnego spotkania pracownicy Urzędu Miasta Kielce odpowiadający za Miejski System Informacji Przestrzennej przedstawili jak wykorzystują GIS w realizacji swoich zadań i jak GIS pomaga lepiej zarządzać miastem. Greg Babinski zaprezentował publiczną część systemu informacji przestrzennej hrabstwa King, która umożliwia m.in. dostęp do pełnej informacji podatkowej dla poszczególnych nieruchomości. Prezydent-elekt URISY docenił zintegrowane podejście do wdrożenia GIS w UM Kielce oraz był pod wrażeniem przyjętych rozwiązań funkcjonalnych i organizacyjnych, które okazały się być bardzo zbliżone do rozwiązań praktykowanych w Stanach Zjednoczonych.

Uczestnicy spotkań wyrazili wolę wymiany dobrych praktyk i współpracy w zakresie dzielenia się doświadczeniami. Już wkrótce w piśmie „The GIS Proffesional” członkowie i sympatycy organizacji URISA na całym świecie będą mogli przeczytać artykuł na temat rozwoju GIS w Polsce i Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej w UM Kielce. Wszyscy uczestnicy październikowych Targów Wiedzy i Rozwiązań Geoinformacyjnych GIS Meeting będą mogli zapoznać się z materiałami informacyjnymi o działalności stowarzyszenia (będą dostępne na stoisku firmy 24GIS).

947037652_urisa