GIS W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

UdostępnijEmail this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this page

 946425556_GISWPMW sobotę, 14 maja 2011 w Poznaniu odbyła się konferencja pt: „GIS w przestrzeni miejskiej” zorganizowana przez Stowarzyszenie My Poznaniacy i Pracownię Analiz Geoinformacyjnych UAM. Jej tematyka była kierowana w szczególności do działaczy lokalnych organizacji pozarządowych zajmujących się miastem i jego problemami, architektów i urbanistów pracujących w instytucjach miejskich i prywatnych pracowniach, studentów architektury, gospodarki przestrzennej i pokrewnych kierunków oraz osób nie związanych z ww. środowiskami, ale interesujących się problemami miasta i sposobami ich rozwiązywania.

Wśród prezentacji dotyczących wykorzystania technologii GIS w partycypacji społecznej i planowaniu przestrzennym swoje wystąpienie miał również reprezentant firmy 24GIS – Michał Średnicki, który przedstawił referat nt: „Zastosowanie GIS w analizach przestrzeni miejskiej”. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na portalu facebook i stronie dziennika Głos Wielkopolski. Jednocześnie na stronie organizatora ma niebawem ukazać się artykuł podsumowujący spotkanie. Konferencja była objęta patronatem medialnym portalu URBANISTYKA.INFO.